Dołącz do nas!   |   Kontakt   |   Najbliższe pokazy: 26 czerwca 2012r. - Dom Kopernika

AstroVisioN - Internetowy Portal Astronomiczny

Impreza publiczna dla mieszkańców Torunia podczas Toruńskiego Zlotu Miłośników Astronomii 2010!

Wraz z Międzynarodowym Rokiem Astronomii portal AstroVisioN.pl wkroczył na nową płaszczyznę swojej działalności – powstała inicjatywa pokazów nieba w Toruniu. Ukazywaliśmy niebo bardzo dużej ilości osób i przy okazji odpowiadaliśmy na nurtujące ich pytania, w myśl jednego z haseł MRA – "ukażmy Wszechświat milionom". Tym samym nasza działalność wyszła poza ramy Internetu. Oczywiście w realizacji każdej z imprez pomagali nam pasjonaci z różnych części kraju. Mamy nadzieję, że niedługo nasza działalność rozszerzy się na inne miasta Polski.

Na początku 2010 roku narodził się kolejny redakcyjny pomysł. Zaczęliśmy zastanawiać się nad możliwością zorganizowania zlotu miłośników astronomii w Toruniu. Żaden z nich nie odbył się w tak wyjątkowym dla astronomii miejscu – rodzinnym mieście naszego największego astronoma Mikołaja Kopernika. Czas to zmienić!

Toruński Zlot Miłośników Astronomii (www.TZMA2010.pl) odbędzie się w dniach 13 - 15 sierpnia 2010 r. (piątek - niedziela) w Szkole Leśnej na toruńskiej Barbarce, a więc w okresie najlepszej widoczności meteorów z roju Perseid. Organizatorem TZMA jest portal astronomiczny AstroVisioN.pl. W inicjatywie jako partnerzy/sponsorzy uczestniczą: Szkoła Leśna na Barbarce, Toruńskie Planetarium oraz Centrum Astronomii UMK Toruń w Piwnicach, Muzeum Okręgowe w Toruniu, czasopismo Urania - Postępy Astronomii, sklep astrozakupy.pl oraz grupa "Pokazy Nieba w Toruniu". Zlot wspiera również liczne grono patronów medialnych: forumastronomiczne.pl, teleskopy.net, astronet.pl, astro4u.net, kosmonauta.net oraz astro-czemierniki.pl.

14 sierpnia 2010 (sobota), od godz. 19:00, grupa "Pokazy Nieba w Toruniu" będzie organizowała imprezę publiczną dla mieszkańców Torunia. Uczestnicy toruńskiego zlotu zaprezentują swój sprzęt obserwacyjny i bardzo chętnie opowiedzą o swojej pasji i doświadczeniach związanych z podziwianiem nieboskłonu. Na imprezie pojawią się przedstawiciele sklepu ze sprzętem astronomicznym – astrozakupy.pl. Zaprezentują uczestnikom imprezy ofertę swojej firmy. Członek PTA zaprezentuje swoją kolekcje meteorytów. Gdy zapadnie noc studenci astronomii opowiedzą o spektaklu dziejącym się na niebie w wykonaniu PERSEIDÓW! W obserwacjach nie będzie przeszkadzał Księżyc znajdujący się tuż po nowiu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników nieba! Weźcie swoje teleskopy, lunety, lornetki i spotkajmy się w tym wyjątkowym miejscu i podzielmy się pasją z innymi!

Zapraszamy do Osady Leśnej na Barbarce k. Torunia. Sobota, 14 sierpnia 2010 r. godzina 19:00.


Widok nieba na Barbarce 14 sierpnia 2010r. o godz. 21:00


Wszelkie prawa zastrzeżone - Pokazy Nieba w Toruniu - 2009-2011r.